Wyszukiwarka

HomeZajęcia/SekcjePracownia rękodzieła artystycznegoXIV Przegląd Pieśni Wielkopostnych w Amelinie

XIV Przegląd Pieśni Wielkopostnych w Amelinie

Tradycyjnie, w piątą niedzielę Wielkiego Postu, w kościele parafialnym w Amelinie odbył się, po raz czternasty Przegląd Pieśni Wielkopostnych. Tegoroczne hasło przeglądu brzmiało: „Krew i woda- miłość i łaska”. Niedziela 18 marca 2018r. okazała się być łaskawa. Było słonecznie i niezbyt mroźno, więc było przyjemnie i bezpiecznie, zwłaszcza, gdy uczestnicy przeglądu spacerowali na odcinku kościół- szkoła, by zjeść obiad lub obejrzeć proponowane atrakcje w miejscowej szkole.

Przegląd zgromadził miłośników śpiewu sakralnego, a dokładniej pasyjnego nie tylko z naszej gminy czy dekanatu, ale także spoza granic powiatu i diecezji. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 325 uczestników. Gościliśmy grupy z Łomży, Myszyńca, Olszewa Borek, Obierwi, Lelisa, Krasnego, Ostrołęki, Makowa Mazowieckiego, Sypniewa, Gąsewa oraz Drążdżewa, Raków, Krasnosielca, Grabowa i Amelina.

Przegląd poprzedzony był Mszą Św. sprawowaną w intencji wszystkich uczestników przeglądu, organizatorów, przybyłych gości i parafian pod przewodnictwemksiędza rekolekcjonisty. Przegląd otworzył Ks. Szczepan Borkowski- proboszcz parafii Amelin w imieniu całej społeczności parafialnej oraz współorganizatorów tj. Wójta Gminy Krasnosielc, Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnosielcu, Publicznej Szkoły Podstawowej w Amelinie. Następnie głos zabrały i dalszą część przeglądu poprowadziły: Anna Wosiak i Agata Wilkowska- nauczycielki z PSP Amelin jako konferansjerki. W kategorii soliści, zaprezentowało swoje umiejętności 18 osób. W kategorii zespoły i chóry odbyło się 20 występów. Mieliśmy okazję posłuchać pięknych pieśni pasyjnych: tradycyjnych i współczesnych, ale o wielkiej głębi przekazu, w ciekawych aranżacjach. Wszystkim uczestnikom przeglądu wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki książkowe.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom przeglądu gorący posiłek w postaci zupy przygotowanej przez KGW z Niesułowa w tradycyjnej kuchni polowej.

Wszystkie Koła Gospodyń z terenu naszej gminy oraz osoby indywidualne (łącznie 26 osób) przygotowały degustację potraw i wypieków wielkanocny, która była do skosztowania w SP Amelin. Były mazurki, baby wielkanocne, ciasta i ciasteczka, pieczenie, pasztety, kotlety, jajka faszerowane oraz inne smakołyki.

Kolejną atrakcją towarzysząca przeglądowi była wystawa rękodzieła lokalnych twórców oraz pokonkursowa wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci i młodzież naszej gminy w ramach  obchodów 450 rocznicy śmierci Św. Stanisława Kostki- patrona dzieci i młodzieży oraz patrona szkoły w Amelinie.

 

Warto podkreślić fakt, że w przygotowaniach tego przeglądu wzięło udział ok. 100 osób z parafii Amelin. Trudno myłoby wymienić wszystkich zaangażowanych z osobna, lecz ci, którzy włączyli się w przygotowania maja na pewno wielką satysfakcję, że to dzięki ich wsparciu po raz kolejny mógł odbyć się przegląd.

 

Kliknij,aby obejrzeć galerię...

 

 

Galeria losowa

Licznik odwiedzin

810032
DziśDziś506
WczorajWczoraj599
w tym tygodniuw tym tygodniu3058
w tym miesiącuw tym miesiącu8993
wszystkiewszystkie810032

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz imprez

grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najczęściej czytane:


Dzisiaj jest: Piątek
14 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Izydor, Naum,
Pompejusz, Sławobor, Spirydion

Do końca roku zostało 18 dni.
Zodiak: Strzelec

Rozmówki