Wyszukiwarka

HomeZajęcia/SekcjePracownia rękodzieła artystycznegoKONKURS - Napiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

KONKURS - Napiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

Zwyczaj budowania szopek dotarł do Polski w XIII wieku dzięki franciszkanom. To właśnie założyciela zakonu, Św. Franciszka z Asyżu, uznaje się za twórcę tradycji. Pierwszą szopkę urządził on w 1223roku w grocie w Greccio zaaranżowanej na podobieństwo stajenki betlejemskiej. Wkrótce szopki zaczęły powstawać w klasztorach franciszkańskich, a następnie upowszechniły się w kościołach całej Europy. Do Polski tradycja ta dotarła u schyłku XIII wieku. Mimo upływu wieków, w wielu kościołach możemy podziwiać szopki, które przypominają nam wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Na sianie, w szopie leży dzieciątko, a nad nim pochylona Maryja i Józef. Są także pastuszkowie i zwierzęta.

         W ostatnich latach swój renesans przezywają żywe szopki, urządzane na rynkach czy placach miast, a także na klasztornych i kościelnych dziedzińcach.

REGULAMIN:

Gminny Ośrodek Kultury w Krasnosielcu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na wyjątkową, samodzielnie przygotowaną szopkę / stajenkę  bożonarodzeniową. Konkurs odbywa się w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” i przeznaczony jest dla całych Rodzin z terenu Gminy Krasnosielc.

Organizatorzy wprowadzają jedyne ograniczenie tj. termin zgłaszania prac konkursowych i termin odbioru prac ze szkół i przedszkoli oraz GOK-u ( w przypadku, gdy dzieci w rodzinie nie uczęszczają do przedszkola i szkoły).

Każda Rodzina może zgłosić do konkursu jedną szopkę, która będzie pracą przestrzenną. Nie ma ograniczeń, co do wielkości, kształtu, materiału, techniki wykonania, kolorystyki itp. Ważny jest pomysł i estetyczne wykonanie oraz zgodność z tematem konkursu. Wierzymy, że prace będą wyjątkowe.

Konkurs trwa od 1 grudnia do 15 grudnia 2017r. W tym czasie należy dostarczyć szopkę do GOK. Bardzo prosimy, aby każda praca miała metryczkę zawierającą następujące dane:  imiona i nazwisko oraz wiek uczestników, miejscowość i szkołę oraz nr telefonu do kontaktu.

Rozstrzygnięcie konkursu i wyniki na stronie internetowej w dniu 18 grudnia br.

Termin odbioru prac w szkołach i przedszkolach w dniach 21, 22 grudnia 2017r, tak aby stały się ozdobą podczas Świąt Bożego Narodzenia w Państwa domach.

Wszystkie prace będą oceniane w jednej kategorii tj. RODZINA.

Jury konkursowe nagrodzi trzy najlepsze prace w postaci kosza słodkości dla rodziny, podobnie jak to było w roku ubiegłym, w konkursie „Bombowa bombka”.


 

Galeria losowa

Licznik odwiedzin

791375
DziśDziś725
WczorajWczoraj897
w tym tygodniuw tym tygodniu5324
w tym miesiącuw tym miesiącu12189
wszystkiewszystkie791375

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz imprez

listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najczęściej czytane:


Dzisiaj jest: Niedziela
18 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz

Do końca roku zostało 44 dni.
Zodiak: Skorpion

Rozmówki