Koncert w GOK Krasnosielc

Zespół wokalno – instrumentalny Artes Ensemble tworzy pięcioro znakomitych muzyków wirtuozów, absolwentów Akademii Muzycznych w Gdańsku, Poznaniu  i Zurychu, solistów oper i filharmonii, zajmujących się również działalnością pedagogiczną, posiadających w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach wokalnych i instrumentalnych w kraju oraz zagranicą. Pomysłodawcą i założycielem zespołu jest Andrzej Janaszek – pianista, solista, kameralista, aranżer. Artes Ensemble w mistrzowskim stylu wykonuje perły muzyki klasycznej, jak i największe przeboje muzyki popularnej, widowiskowe gale operetkowe i operowe, słynne pieśni neapolitańskie i hiszpańskie, standardy muzyki filmowej, musicalowej, etc. Zespół ma również w swoim repertuarze muzykę flamenco, tango argentyńskie, tango nuevo Astora Piazzolli, czardasze, walce wiedeńskie, angielskie, muzykę polską najwybitniejszych rodzimych twórców m. in.Fr. Chopina, St. Moniuszki, I. J. Paderewskiego, H. Wieniawskiego oraz polskie i światowe przeboje muzyki przedwojennej. Szczeciński zespół wokalistów i instrumentalistów  Artes Ensemble z powodzeniem koncertuje na scenach muzycznych i teatralnych w całej Polsce i za zachodnią granicą, spotykając się z gorącym przyjęciem i uznaniem publiczności, krytyki oraz środowiska muzycznego, stale poszerzając rosnącą rzeszę fanów i wielbicieli ich muzycznego talentu, wykonywanego repertuaru i scenicznej ekspresji.

Zespół koncertuje także w pomniejszony, trzyosobowym składzie, który mieliśmy okazję oglądać i wysłuchać w GOK Krasnosielc w dn. 11 listopada 2014r. Kierownik artystyczny zespołu  autor aranżacji utworów pięknie ułożył program koncertu „Droga do wolności”, natomiast wiolonczelistka i prowadząca koncert wspaniale wprowadzał podniosły klimat tego spotkania. Beata Gamza- sopranistka czarował nas swym głosem. Głosem znanym nie tylko w naszej Ojczyźnie ale także cenionym w Niemczech i Włoszech.

W tym wyjątkowym dniu  Święta Niepodległości Polski nie zabrakło polskich akcentów. Zespół Artes Ensamble zabrał publiczność w muzyczną, wirtuozowską podróż do źródeł romantycznej idei patriotyzmu w rytmie szlacheckiego poloneza i polskiej muzyki romantyzmu oraz poezji wieszczów. Towarzyszyli nam :Fryderyk Chopin, Adam Mickiewicz, Stanisław Moniuszko, Mieczysław Karłowicz, Henryk Wieniawski, Ignacy Jan Paderewski , Cyprian Kamil Norwid i ich wielkie dzieła.

Zespół zaprosił wszystkich uczestników spotkania również do wspólnego śpiewania rodzimych pieśni patriotycznych i ludowych, wyraźnie znaczących drogę Polaków do niepodległego państwa, świadczących o wyjątkowości polskiej kultury i silnych tradycjach narodowościowych, pielęgnowanych przez lata w rodzinnych domach.

To repertuarowe zestawienie polskiej muzyki romantyzmu z narodową, powszechną twórczością, wyrażającą wolę i ducha Wolności i Niepodległości, jest symbolicznym wyrazem autonomii polskiego dziedzictwa kulturowego, a także miejsca Polski wśród narodów Europy.

lipiec 2019

Dzisiaj jest: Niedziela