Wyszukiwarka

Home

Artykuły

Półkolonie czas zacząć - cz. 2

W pierwszym miesiącu wakacji w Gminnym Ośrodku Kultury organizowano zajęcia dla dzieci z naszej gminy. Każdego dnia przychodziło ponad 60. dzieci. Przez cały tydzień mieliśmy dużo radości i zabawy. Każdego dnia staraliśmy się tak ciekawie ułożyć program, aby każde dziecko znalazło tam coś dla siebie. Rozpiętość wiekowa była bardzo duża, bo przychodziły do nas dzieci już  4- 5  letnie, jak też nastolatkowie 12-13 lat. Były gry i zabawy na sali w GOK oraz na zewnątrz tj. plac zabaw, siłownia pod chmurką, plac za GOK. Jeden dzień poświęcony był pracom manualnym. Tym razem robiliśmy obrazy na drewnie wykorzystując nici i gwoździe. Efekty były wspaniałe. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Grabowskiemu, który zapewnił dla wszystkich dzieci materiał na drewnianą podstawę obrazu, a było ich aż 70 sztuk. Kolejny dzień spędziliśmy dla odmiany na świeżym powietrzu. Wybraliśmy się w czterech szczepach na ścieżkę edukacyjną do lasu. Każda grupa z chorążym na czele wędrowała przez las rozwiązując zadania, zagadki, zbierając skarby itp. Cała drużyna gromadziła w ten sposób punkty, które pozwoliły wyłonić zwycięzców. Serdecznie gratulujemy raz jeszcze „Szalonym jagodom”, które uzyskały najwyższy wynik. Pozostali tj. Szybkie jeże, Zielone stopy oraz Apacze wykazali się także wielką znajomością lasu oraz dużym zaangażowaniem w pracę zespołową- gratulacje. Z wielką niepewnością zerkaliśmy w niebo kolejnego dni, ponieważ zaplanowaliśmy cały dzień w stajni „MarGo” w Nowym Sielcu. Ciemne chmury wzbudzały niepokój u rodziców, którzy dowozili dzieci, natomiast optymizm dzieci oraz chęć spotkania z końmi szybko przepędziły chmury i mogliśmy fajnie spędzić czas. Dzieci miły okazje do przejażdżek indywidualnych na koniach, pod opieką właścicieli stajni oraz przejażdżek bryczką. Było wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku oraz gry i zabawy na lonżowniku. Dzieciaki były szczęśliwe. Półkolonie zakończyliśmy wspólnym wyjazdem do kina w Makowie Mazowieckim , gdzie obejrzeliśmy najnowszy film animowany pt. „ INIEMAMOCNI 2” . W ciągu tygodnia zajęć prowadzonych przez pracowników GOK skorzystało 276 osób. Zapraszamy do galerii zdjęć na naszej stronie internetowej.

Drugi tydzień zajęć zorganizowaliśmy na przełomie lipca i sierpnia- 30.07-03.08 br.

Atrakcji również nie brakowało. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie z policjantami w ramach realizowanego programu przez Komendę Powiatową Policji w Makowie Mazowieckim pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Temat spotkania dotyczył bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu nad wodą. Tego dnia wraz z animatorami- pracownikami GOK dzieci wykonały piękna planszę przedstawiająca podwodny świat. Elementy tego świata tworzyły kolorowanki antystresowe w postaci ryb, muszli, wodorostów itp. Drugiego dnia odbyły się zajęcia integracyjno- kuglarsko- cyrkowe. Byłą nauka żonglerki, skręcania baloników oraz kręcenia talerzami. Było kolorowo i wesoło. Trzeci dzień- bardzo upalny- spędziliśmy na basenie w Chorzelach. Woda bardzo przypadła do gustu dzieciom na półkoloniach, a w szczególności zjeżdżalnia. Czwarty dzień spędziliśmy w całości na świeżym powietrzu, ponieważ byliśmy na Parku linowym GIBON w Przasnyszu. Mimo, że to również był dzień z rekordowo wysoką temperaturą, cień drzew w parku powodował, że humory dzieci dopisywały. Ostatniego dnia, na parkingu za GOK, dzieci miały możliwość skorzystania z dwóch dmuchanych zjeżdżalni . Przez 4 godziny, przy włączonej muzyce bawiły się na dmuchańcach.

            Mamy nadzieję, że prowadzone przez nas zajęcia stały się okazją do odpoczynku i przyniosły radość dzieciom z naszej gminy. Zapraszamy do galerii zdjęć z półkolonii.

 

Kliknij, aby obejrzeć galerię...

 

Galeria losowa

Licznik odwiedzin

917562
DziśDziś157
WczorajWczoraj329
w tym tygodniuw tym tygodniu735
w tym miesiącuw tym miesiącu11294
wszystkiewszystkie917562

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz imprez

czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Najczęściej czytane:


Dzisiaj jest: Środa
26 Czerwca 2019
Międzynarodowy Dzień Zapobiegania
Narkomanii
Imieniny obchodzą
Jan, Jeremiasz, Jeremi, Paweł, Zdziwoj
Do końca roku zostało 189 dni.
Zodiak: Rak

Rozmówki