gokkrasnosielc@op.pl

29-7175-205

Odsłony: 2453

b_363_241_16777215_00_images_koledy2020_DSC09100.jpg

Ostatniego dnia, kiedy w tradycji kościoła śpiewamy kolędy i pastorałki tj. 2 lutego, w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Ilość chętnych do udziału w przeglądzie potwierdza zamiłowanie do tego typu pieśni, o tematyce bożonarodzeniowej.
W tym roku mieliśmy okazję usłyszeć dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i szkoły średniej naszej gminy, które prezentowały swoje umiejętności w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Usłyszeliśmy piękne polskie kolędy: Cicha noc, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Dzisiaj w Betlejem. Piękne pastorałki- kołysanki: Pastorałka od serca do ucha, Maleńka Miłość, Żłóbek cię utuli, Kołysanka dla Jezusa, Był pastuszek bosy.
Licznie zgromadzona publiczność, nie szczędziła wykonawcom. W sposób szczególny przedszkolakom, którzy stawiali pierwsze kroki na scenie w GOK. Pięknie prezentowali się uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej oraz starsze dzieci i młodzież, zarówno w kategorii soliści jak i zespoły. Efektownym występem młodzieży z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki zakończyliśmy przegląd. Soliści otrzymali nagrody indywidualne, a zespoły piękne wydania albumowe dla zespołu.

 

Kliknij, aby obejrzeć galerię...