gokkrasnosielc@op.pl

29-7175-205

b_454_341_16777215_00_images_20210620_144450.jpg

W niedziele 20 czerwca 2021r., w GOK-u w Krasnosielcu, dzięki współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego w Warszawie, odbył się koncert patriotyczny pt. „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791-2021)”.

27 listopada Sejm Polski ustanowił patronów 2021r. Podczas 21.posiedzenia Izba uhonorowała: kard. Stefana Wyszyńskiego, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Różewicza. Każda z wymienionych osób wniosła istotny wkład nie tylko do świata kultury, ale tez do życia społecznego Polaków. Trzeba podkreślić, że 2021 jest także rokiem Konstytucji 3 Maja.

Organizacja przedsięwzięcia społeczno-kulturalnego miała na celu budowanie wiedzy na temat historii Polski i kultywowania pamięci o bardzo ważnych wydarzeniach z dziejów naszej Ojczyzny. Poprzez wydarzenie artystyczne- montaż słowo-muzyczny oraz test wiedzy historycznej dla mieszkańców naszej gminy, chcieliśmy  wzmocnić poczucie tożsamości oraz wiedzy historycznej o pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji- jedno z najdonioślejszych dokonań polskiego parlamentu. Osoby biorące udział w naszej zabawie- quizie otrzymały nieodpłatnie, uszyte przez organizatora flagi, które będą mogli wywieszać na terenie własnej posesji w święta państwowe.

Koncert patriotyczny, montaż pięknych pieśni oraz poezji przygotował zespół Winyl Ban. Grupa istnieje od 2015r. i muzykuje w Polsce i poza granicami. W skład zespołu wchodzą:

Aleksandra Stano- wokalista, autorka tekstów, kompozytorka, trener wokalny; absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej.

Bartosz Listwan- wokalista; prof. dr hab. Uniwersytet Śląski i Akademia Muzyczna w Łodzi

Jerzy Główczewski-  instrumentalista: saksofon, flet poprzeczny; prof. dr hab. Akademia Muzyczna w Łodzi i Katowicach

Radosław Mokrus- kierownik muzyczny zespoły, pianino, akordeon